05.08.2019 08:52

Зошто WI-FI сигналот треба да го исклучувате во текот на ноќта?

Facebook Twitter Google+

Многу пати ви се има случено во текот на ноќта интернетот да остане вклучен, едноставно затоа што заспиете. Во мноштвото корисни совети околу користењето на паметните телефони, еден посебно се издвојува и секако би требало сериозно да размислите за него.

Колку пати сте се запрашале дали вашите уреди треба да бидат споени на интернет и во текот на ноќта, додека спиете? Причината поради која тоа не би требало да го правите е сосема логична.

loading...

По 15 години пристигнува нов Wi-Fi: Ќе бидеме побезбедни, но има и една маана

Имено, експертите предупредуваат дека тоа не би смееле да го правите поради батеријата која бежичниот интернет непотребно ја исцрпува и нанесува трајна штета на истата.

Сличен проблем можете да имате и поради вклучениот „Блутут“.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments