Зошто раскинуваат хороскопските знаци? Скорпиите не сакаат лажговци, Јарците неодговорни луѓе

Сподели со своите пријатели

Секој знак на хороскоп има причина зошто ја раскинува љубовната врска и што најмногу им пречи.

Loading...

Овен – посесивност

 

 

Не можете да ја поднесете посесивноста на партнерот затоа што сте исклучително независни и сакате да имате свој живот надвор од вашата врска.

Исто така, сакате да имате ваш простор и слобода и нема да толерирате некој што ве гуши, дури и ако ве гуши со љубов.

Бик – непочитување

Loading...

 

 

Премногу сте горди и имате исклучително високи стандарди, па секој што не ве почитува ќе биде исфрлен од вашиот живот.

Колку и да ја сакате таа личност, никогаш нема да ја гледате на ист начин ако некогаш, дури и на шега, ви покаже непочитување.

Близнаци – резервираност

 

Loading...

 

Не можете да бидете со некој што не е социјален, бидејќи копнеете по активен социјален живот. Имате многу пријатели и познаници и ви треба партнер кој е способен да се справи со овој вид социјален притисок.

Некој што е груб или повлечен нема да одговара на вашата социјална личност.

Рак – затвореност

 

 

Не можете да бидете со некој што е резервиран и ви крие некои работи. Вие сте емотивни и интуитивни, па сакате да можете да разговарате со вашиот партнер и да му помогнете ако минува низ тешки моменти. Вие не сакате тој да ги крие своите тајни од вас.

Loading...

Некој што не ви се отвора нема да може да ви ја даде силната емоционална врска што ја сакате.

Лав – срамежливост

 

 

Вие сте секогаш во центарот на вниманието и иако не можете да бидете со некој што ви го краде вниманието, не можете да бидете со некој што барем нема да се обиде. Самоуверени сте и сакате партнер кој ќе ве предизвика на некој начин.

Loading...

Ако сте со некој кој е срамежлив и воздржан, се чувствувате како да нема возбуда во врската, потребна ви е личност која има храброст.

Девица – неамбициозност

 

 

Loading...

Кариерата и успехот се важни за вас. Сакате партнер кој е на иста бранова должина, кој ги разбира вашите цели и соништа, но има и свои.

Ако сте со личност која е пасивна или неамбициозна, секогаш ќе се чувствувате како да ви недостасува нешто големо во вашата врска и во вашите секојдневни разговори, бидејќи тоа е најмногу за што сакате да зборувате.

Вага – негативност

 

Loading...

 

Позитивни сте и секогаш мислите дека утре е подобар ден. Затоа не можете да издржите негативен или драматичен партнер.

Сакате да бидете опкружени со добри вибрации и добра енергија, а врската со личност која ви ја црпи енергијата не е во предвид за вас.

Скорпија – лаги

 

Loading...

 

Може да ги прифатите сите недостатоци на вашиот партнер, освен лажењето. Лажењето значи крај на врската за вас и тоа е веројатно најбрзиот начин да ве изгубат, дури и ако тоа е само бела лага.

Ја цените искреноста и транспарентноста и никогаш нема да му простите на партнерот што лаже.

Стрелец – мрзеливост

 

Loading...

 

Не можете да бидете со мрзлива личност, секогаш сте во движење и ја барате следната екстремна авантура, доколку вашиот партнер не остане во чекор со вас, веројатно сепак ќе ги правите сите овие работи без него/неа.

Значи, треба да пронајдете некој кој е енергичен за да го заврши вашиот брз начин на живот.

Јарец – неодговорност

 

 

Не можете да бидете со некој што не знае да биде одговорен или со некој што не знае што сака. Знаете што сакате и секогаш добивате и сакате некој што може да се грижи за вас, затоа што секогаш се грижите за сите други.

Затоа никогаш нема да толерирате неодговорен партнер, бидејќи секогаш ќе се чувствувате како да сте вие ​​тој што се грижи за двајцата.

Водолија – практичност

 

 

Како можете да зборувате за вашите ексцентрични идеи и соништа кога имате вистински партнер? Вие сте неконвенционален, бунтовен и малку бизарен и не можете да бидете со некој прагматичен или со некој што не ја охрабрува вашата креативна одлика.

Потребен ви е некој што може да сонува со вас и да ги поддржува вашите најлуди соништа, дури и ако не ги разбира.

Loading...

Риби – нечувствителност

 

 

Вие сте многу чувствителни и емотивни дури и ако се обидете да го прикажете поинаку. Несовесноста или рамнодушноста кон вашите чувства е доволно добра причина да заминете.

Не можете да бидете со некој кој е себичен, потребен ви е некој кој има големо срце.


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *