Зошто мажите сакаат да ја чуваат врската во тајност?

Сподели со своите пријатели

Мажите понекогаш, а тоа е особено точно на почетокот на врската, сакаат да задржат се за себе, односно да ја задржат врската приватна и поширокото опкружување не дознава за тоа.

Loading...

Секако, ниту една жена не би сакала такво нешто, особено не долгорочно, а сите сигурно се запрашале зошто тој навистина го сака. И да, како и да ги свртиш работите, сигурно ништо добро нема да ти текне.

Сепак, треба да знаете дека работите не се секогаш онакви какви што изгледаат на прв поглед. Постојат многу причини зошто вашиот партнер би сакал да молчи за вашата врска некое време, а ова се некои од причините.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Жена го тужела сопругот затоа што не ја однел на аеродром: „Имав трошок“

 

 

Тој не сака вашите заеднички пријатели да знаат за новата врска

Иако звучи прилично грдо кога некој ќе помисли да сокрие врска од пријател, можеби зад тоа се крие факт дека тој не сака да го вознемирува туѓото мислење. Во суштина, тој сака да избегне многу прашања и првични задевања кога се во прашање заедничките пријатели.

Loading...

Најдоброто нешто што можете да го направите во оваа ситуација е да бидете трпеливи. Значи, ако првично сте биле пријатели, а потоа сте станале двојка, постои голема веројатност дека тој едноставно ќе се грижи за тоа како тоа ќе влијае на односите во вашата група пријатели. И така, само полека и трпеливо.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Kолку гориво троши клима уредот во автомобилот?

Тој е загрижен за неговото семејство и нивниот поглед на вашата врска

Доколку семејството на вашиот партнер е конзервативно и има строги ставови за личноста со која треба да биде нивниот син, голема е можноста тој да почека малку пред да објави и претстави нова девојка. Она што е клучно во оваа ситуација е комуникацијата.

Обидете се заедно да дојдете до решение и да ги разберете визиите на неговите родители, се со цел да го пронајдете најдобриот можен начин да им се доближите.

 

 

Врската ја смета за „поинтересна“ кога е тајна

Loading...

Верувале или не, многу мажи ги интересира самата помисла на тајна врска, па понекогаш одлучуваат да ја остварат својата фантазија. Барем на почетокот. Се разбира, ова е во ред се додека разбирате што значи за него и додека се согласувате со тоа.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мајкрософт повторно е највредната компанија во светот