Зоран Заев гостин во емисијата „Став“ на кумановската телевизија Плус (видео)

Сподели со своите пријатели

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз, Зоран Заев вчеравечер беше гостин во емисијата „Став“, која се емитува на локалната телевизија Плус, а негов домаќин беше Снежа Петковска.

Во едночасовното интервју Заев се осврна на настаните кои го одбележуваат овој период, политичката криза, Специјалното јавно обвинителство, а осврт даде и за новата програма на СДСМ со која ќе се појават на предвремените парламентарни избори на 5-ти јуни.

Зоран Заев одговараше и на прашањата поврзани за настаните од Диво насеље, како и за игнорантскиот однос кој централната власт го има кон Општина Куманово и Општина Струмица.

Тој истакна дека Куманово и во најтешните моменти останало до крај верно на Социјалдемократскиот сојуз, но тоа не е причина да остане маргинализирана општина од страна на државата.

Што друго зборуваше лидерот на опозицијата, погледнете во едночасовното итервју од емисијата.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.