ЖРК Куманово утре против ЖРК Гевгелија


Ракометарките на Куманово утре со почеток во 13:00 часот на гостински терен го играат седмиот меч оваа сезона во женската Прва лига на Македонија, а за противник го имаат составот на ЖРК Гевгелија.

Кумановки влегуваат како фаворити во мечот и се очекува да запишат нови бодови во табелата.

Loading...

Од досега одиграните шест натпревари, избраничките на тренерот Симе Симевски го имаат максимумот, односно шест победи со вкупно 18 бода што ги става на втората позиција во табелата.

Првото место во бателата му припаѓа и натмау на тимот на ЖРК Металург кој исто така не бележи пораз, но има одиграно еден натпревар повеќе.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *