ЖРК Куманово утре ќе ги одмери силите со ЖРК Пелистер

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово утре на гостински терен ќе ги одмерат силите со ЖРК Пелистер во рамките на 9. коло од домашниот шампионат.

Loading...

Кумановки влегуваат како фаворити во мечот, а победата ќе им биде од големо значење за можен исчекор повторно во табелата каде моментално се наоѓаат на 5. позиција откако изминатото коло претрпеа пораз од Чаир

Од друга страна утрешниот домаќин има нешто полош скор и го зазема седмото место во табелата со две победи помалку од Куманово.

Утрешниот меч се игра од 19:30 часот во Битола.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пукање во центарот на Куманово