06.04.2019 14:36

ЖРК Куманово утре го пречекува Пелистер


Ракометарките на Куманово утре со почеток во 20:30 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ ќе го пречекаат составот на ЖРК Пелистер од Битола во рамките на 19то коло од женската прва лига на Македонија.

Натпреварите помеѓу овие два тима секогаш се интересни и резултатот е неизвесен, но засилувањата од оваа сезона кои ги има Куманово во своите редови им ја даваат фаворитската предност, покрај домашниот терен.

loading...

Моментално кумановки се на втората позиција во табелата, веднаш зад Металург кој и натаму го држи првото место.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments