06.04.2019 14:36

ЖРК Куманово утре го пречекува Пелистер


Ракометарките на Куманово утре со почеток во 20:30 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ ќе го пречекаат составот на ЖРК Пелистер од Битола во рамките на 19то коло од женската прва лига на Македонија.

Натпреварите помеѓу овие два тима секогаш се интересни и резултатот е неизвесен, но засилувањата од оваа сезона кои ги има Куманово во своите редови им ја даваат фаворитската предност, покрај домашниот терен.

loading...

Моментално кумановки се на втората позиција во табелата, веднаш зад Металург кој и натаму го држи првото место.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments