19.09.2019 13:23

ЖРК Куманово со победа на стартот на домашната лига

Facebook Twitter Google+

Ракометарките на Куманово со убедлива победа го стартуваа походот во домашната лига, откако на гостински терен вчера ја совладаа екипата на ЖРК Деспина од Прилеп со резултат 22:31.

Кумановки прикажаа квалитетна игра во првото полувреме кога направија и големо водство со осум голови разлика, односно резултат 10:18.

Loading...

Второто полувреме го завршија рутински и ги впишаа првите три поени во табелата.

Извонредна игра од составот на ЖРК Куманово прикажа црногорската интернационалка, Ана Шарановиќ која реализираше 7 погодоци, а со еден помалку на листата најдобри се впиша и младата Мила Трајковиќ.

фото: архива

Во домашниот состав со шест голови најефикасна беше Ангела Камческа, а со гол помалку Сашка Филипоска.

Следниот меч го играат в сабота на домашен терен против ЖРК Стружанка.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments