ЖРК Куманово со победа ја стартуваше Суперлигата

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово ја запишаа првата победа во новата сезона од женската Суперлига, откако вчера на гостински терен имаа убедлива победа против тимот на Спартак со резултат 18:34.

Победата на ЖРК Куманово можеше да се очекува уште по првото полувреме кое заврши со 10:17 во корист на вицешампионот.

Loading...

Во вториот дел пак, Спартак целосно потфрли, а искусните гости го искористија тоа и со квалитетна игра се изборија за победа од 16 разлика.

На голот на Куманово одлична беше Марија Јовановска со 12 одбрани, додека најпрецизни со по пет гола беа Кипријановска, Џакмиќ и Пецанова.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *