ЖРК Куманово со победа и над ЖРК Скопје (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово остварија победа врз ЖРК Скопје на мечот од 10то коло кој денеска го одиграа на домашен терен.

Loading...

 

 

Убедливи од самиот старт кумановки направија значителна предност па на полувреме заминаа со резултат 13:7.

 

 

Loading...

Во вториот дел од средбата избраничките на тренерот Славиша Димитријески без премногу напор впишаа нова победа со конечен резултат 31:20.

 

 

Ова е осма победа за кумановки од почетокот на оваа сезона.

 

 

Loading...

 

 

 

 

 

Никола Ивановски

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи