ЖРК Куманово се засили со Габриела Величковска

Сподели со своите пријатели

Габриела Величковска е најновото засилување на Женскиот ракометен клуб Куманово, која минатата недела и официјално стави потпис на договорот.

Loading...

Дваесет и седумгодишната Величковска игра на позицијата лев и среден бек.

Член е на женската репрезентација на Македонија, а четири сезони има одиграно во клубовите на Ле Пузен и Кот Баске во Франција.

Во својата ракометна кариера го има носено и дресот на Металург, Пелистер и Кожувчанка.

 


Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Физички нападнат 62-годишен кумановец