ЖРК Куманово против Спартак ја започнува новата сезона

Сподели со своите пријатели

Женскиот ракометен клуб Куманово новата сезона во женската Суперлига на Македонија ќе ја започне со меч против ЖРК Спартак и тоа на гостински терен.

Во просториите на Ракометната федерација беше комплетиран распоредот за новата сезона.

Loading...

Првото големо дерби се очекува во седмото коло меѓу екипите на Металург и Куманово.

Оваа сезона ќе настапат 13 женски екипи и секое коло ќе има по една слободна екипа. Сезоната треба да започне на 19 или 20 септември и есенскиот дел да трае до 20 декември.

Инаку сезоната која измина беше поништена по избувнување на епидемијата, а Куманово беше на врвот на табелата и без порази. И годинава ЖРК Куманово ќе атакува на двоја круна во домашниот ракомет.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *