ЖРК Куманово против екипа од Швајцарија на Европскиот ЕХФ куп

Сподели со своите пријатели

Женскиот ракометен клуб Куманово денеска го дозна противникот за претстојниот Европски ЕХФ куп за сезоната 2023/24.

Loading...

На денешната ждребка во Виена за противник во второто коло кумановки го добија тимот на HV Herzongenbuchsee од Швајцарија.

Натпреварите ќе се одиграат на 23/24 септември, а реваншот е на 30ти септември/1 октомври 2023 година.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Мургаш – село со археолошки наоѓалишта од римско време