29.01.2020 10:49

ЖРК Куманово остана без тренер

Facebook Twitter Google+

Во пресрет на почетокот на вториот дел од сезоната, вицешампионот на Македонија, Женскиот ракометен клуб Куманово, остана без тренер, откако селекторот Симе Симовски си поднесе оставка.

Засега не е позната причината за неговото заминување, но клубот ќе мора да си бара нов тренер.

Loading...

Преку социјалните мрежи, ЖРК Куманово, му посакаа многу среќа во иднина.

Инаку, Куманово е на врвот на табелата, без пораз по 13 одиграни меча во женската Супер лига.

Никола Ивановски


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments