ЖРК Куманово го совлада Ѓорче Петров како загревање пред почетокот на новата сезона

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово вчера на домашен терне оставарија победа врз составот на ЖРК Ѓорче Петров во пријателскиот натпревар што го одиграа во рамките на подготовките за претстојната ракометна сезона.

Loading...

Првиот дел од средбата кумановки беа за еден поен подобри од гостинскиот состав и на пауза се замина со 12:11, додека во вториот дел од средбата само ја потврдија својата доминација и мечот заврши со победа за Куманово со 24:20.

Ова докажува дека кумановки се подготвени и оваа сезона да атакуваат на двојата круна на домашната ракометна сцена.

Никола Ивановски