07.09.2019 10:56

ЖРК Куманово го пречекува грчки Паок

Facebook Twitter Google+

Ракометарките на Куманово денеска со почеток во 18 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ го играат првиот од двата пријателски натпревари со составот на Паок од Грција.

Средбата ќе биде во рамките на одбележувањето 90 години женски ракомет во градот, но и 500-годишниот јубилеј.

loading...

Двата тима својата соработка ја започнаа минатата сезона кога одиграа два меѓусебни подговтителни натпревари.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments