07.09.2019 10:56

ЖРК Куманово го пречекува грчки Паок


Ракометарките на Куманово денеска со почеток во 18 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ го играат првиот од двата пријателски натпревари со составот на Паок од Грција.

Средбата ќе биде во рамките на одбележувањето 90 години женски ракомет во градот, но и 500-годишниот јубилеј.

loading...

Двата тима својата соработка ја започнаа минатата сезона кога одиграа два меѓусебни подговтителни натпревари.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments