ЖРК Куманово денеска во поход по пехарот!

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово денеска ќе го одиграат финалниот натпревар во ракометниот Куп на Македонија, а за противник го имаат составот на Вардар.

Loading...

Кумановки обезбедија билет за финале, откако го совладаа Металург со 27:23.

Последниот Куп на Македонија се играше во 2019 година во Куманово кога кумановки го кренаа трофејот, а тоа се очекува да го сторат и денеска.

Битката за трофејот во женскиот ракометен куп започнува денеска во 14:30 часот во Автокоманда.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *