ЖРК Куманово денеска против ЖРК Астибо

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово денеска ќе ги одмерат силите со ЖРК Астибо во рамките на Првата женска ракометна сила.

Loading...

Кумановки досега имаат одличен скор со четири победи од исто толку одиграни натпревари во домашниот шампионат.

Денешниот натпревар против ЖРК Астибо ќе се одигра со почеток во 18 часот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Безбедносната состојба на подрачјето на СВР Куманово е поволна, вели Бојмацалиев (ФОТО)