Жолти патки на чорапите во Давос

Сподели со своите пријатели

Канадскиот премиер Џастин Трудо ги изненади присутните на самитот во Давос со својот избор на чорапи.

Тој во момент ги крена панталоните за време на разговорот со активистите за зајакнување на положбата на жените во светот и на сите им покажа дека носи чорапи со жолти патки.

 

Loading...

 

Трудо инаку е познат по тоа тоа што сака да носи луди чорапи така да ова не му е прв „испад“.

Во септември минатата година разговараше со холандскиот премиер Марко Рут и носеше чорапи со ликот на Чубака од „Star Wars“ кои станаа вистински хит.

 

 

На еден состанок носеше и чорапи со упатство како да се направи џин-тоник, при подигање на знамето посветено на геј и трансродовите лица во отава носече чарапи со виножите, а при средбата со принцот Чарлс носеше чорапи со мотиви од канадското знаме.

фото: Ројтерс


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.