04.05.2018 08:14

Жителите на улицата „Никола Тесла“ без струја


Жителите од улицата Никола Тесла денеска ќе бидат без електрична енергија во период од 8 до 15 часот, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за најавени прекини од страна на ЕВН Македонија поради интервенција во мрежата.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments