04.05.2018 08:14

Жителите на улицата „Никола Тесла“ без струја

Facebook Twitter Google+

Жителите од улицата Никола Тесла денеска ќе бидат без електрична енергија во период од 8 до 15 часот, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи.

Станува збор за најавени прекини од страна на ЕВН Македонија поради интервенција во мрежата.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments