16.07.2019 15:22

Жител на Ваксинце ќе одговара за криумчарење мигранти


Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против Ф.А.(26) од село Ваксинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од таму, на 11.07.2019 во село Ваксинце, полициски службеници извршиле претрес во домот и други простории на пријавениот, при што пронашле девет лица, мигранти од Авганистан, Бангладеш и Пакистан.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments