31.01.2019 15:03

Жител на Никуштак ќе одговара за нелегално поседување оружје


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Н.А.(28) од село Никуштак, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи“, информираат од полицијата.

На 20.11.2018 година во село Никуштак полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот и пронашле и одзеле ловна пушка „ТОЗ-34“ калибар 12мм.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments