11.10.2019 10:20

Жител на кумановско фалсификувал евра


СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.К.(35) од селото Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 11.07.2019 во с.Черкези полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле две фалсисфикувани банкноти од 100 евра и од 50 евра.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments