Жител на кумановско фалсификувал евра

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Ш.К.(35) од селото Черкези, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 11.07.2019 во с.Черкези полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле две фалсисфикувани банкноти од 100 евра и од 50 евра.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *