Жител на Крива Паланка заработи кривична за филсификување пари

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.М. (32) од Крива Паланка поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“, информираат од Министерството за внатшрени работи.

Во ноември 2015 година во Куманово на бензинска пумпа при наплата на гориво пријавениот пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 500 денари.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.