Жител на Гошинце превезувал огровно дрво без лиценца

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријaва против З.С.(44) од село Гошинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 23.07. и 02.09.2019 на подрачје на општините Липково и Куманово, пријавениот со товарно моторно возило „мерцедес“, вршел јавен превоз без лиценца на огревни дрва со испратници од правно лице од с.Гошинце.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *