15.11.2019 16:21

Жител на Гошинце превезувал огровно дрво без лиценца


СВР Куманово поднесе кривична пријaва против З.С.(44) од село Гошинце, општина Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 23.07. и 02.09.2019 на подрачје на општините Липково и Куманово, пријавениот со товарно моторно возило „мерцедес“, вршел јавен превоз без лиценца на огревни дрва со испратници од правно лице од с.Гошинце.

loading...

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments