Жестока тепачка во грузискиот парламент (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во Парламентот на Грузија дошло до жестока тепачка меѓу претставници на владејачката партија „Грузиски сон – Демократска Грузија“ и опозицијата.

Loading...

На дневен ред беше законот за странски агенти.

Законот, доколку биде усвоен, предвидува создавање на регистар на организации и медиуми кои се финансираат од странство.

Голем број пратеници сметаат дека овој закон ја оддалечува земјата од ЕУ.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Огромни пожари во Тексас: Затворена фабрика за нуклеарно оружје