Женските тајни во креветот: 5 работи што ги излудуваат мажите додека водите љубов

Сподели со своите пријатели

Повеќето жени сметаат дека мажите се секогаш расположени за секс.

Loading...

Ова е често точно, но исто така е факт дека постои лош секс за припадниците на посилниот пол, како и дека мажите прават голема разлика помеѓу добриот и феноменалниот секс.

Иако, се разбира, нема гаранции, барем кога станува збор за секс, има работи на кои никој маж нема да може да им одолее.

 

1. Тој сака да гледа
Мажите се многу фокусирани на визуелни стимулации, и ништо на светот не е повозбудливо за нив од тоа да ја гледаат својата партнерка во состојба на сексуално возбудување и уживање во страстите. Повеќето мажи признаваат дека гледањето на нивната партнерка како ги допира градите и телото, а особено ако мастурбираат пред него – е крајно стимулирачко.

Тоа е директна покана за секс – во случај на раширени нозе кои нудат одличен поглед и лукави „чекања“, но и начин за подобрување на искуството за време на сексот – во пози во кои тој продира, а таа го допира со клиторисот на исто време.

2. Најдоброто будење
Како по правило, повеќе од 95 проценти од мажите сакаат орален секс. Будењето со галење проследено со орален секс е нешто што дефинитивно ќе им го разубави денот, но и ќе ги направи неизмерно благодарни на партнерот со желба да му ја „вратат услугата“. Особено возбудливо е да се задевате подолго време – со здив или јазик, пред да преминете на самата акција.

Loading...

 

 

3. Понекогаш жената треба да ги преземе работите во свои раце
Стимулацијата на рацете е нешто на што се навикнати повеќето мажи, но се чувствува сосема поинаку кога станува збор за нејзината рака. Без разлика дали станува збор за воведување секс, допирање во „забранети ситуации“ или вршење сексуални активности за време на менструацијата или други пречки, повеќето мажи обожаваат доколку нивната партнерка започне да допира со нејзината рака. Клучно е да се погоди темпото и силата на движењето, но да не се занемарат тестисите и самиот врв на пенисот.

4. Нејзината доминација
Во сексуалната позиција во која е горе, мажот може истовремено да ужива во прекрасниот поглед, но и да ги „пороби“ нејзините движења што го диктираат времетраењето на сексот, длабочината на пенетрација и временскиот оргазам.

Едно од најдобрите движења е секако нејзиното „мешање со колковите“, односно кружно движење на карлицата што мажот не може да го копира во мисионерска положба. Ова обезбедува различен вид стимулација што лесно го турка „преку работ“ и му овозможува поинтензивно да го стимулира клиторисот и Г-точката.

 

Loading...

 

5. Прилагодете го аголот
Дури и малите прилагодувања на половите пози што овозможуваат подобар преглед и одблизу на самата акција, како и поголемо триење, можат да направат чуда за стимулација. Ова е особено точно во таканаречената „кучешка“ поза, која има безброј варијации на темата.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *