Жената одлучи да ја спречи мачката да скока на работната маса: Проблемот доби комичен крај (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мачките обожаваат да го истражуваат секој агол од домот, и често се качуваат на предмети и парчиња мебел за да можат се да имаат под контрола. Џорџи, сопственик на мачка, одлучи да стави крај на тоа. Жената била изнервирана што нејзината мачка постојано шетала по шанкот во кујната, па одлучила да го проба трикот што го нашла на „ТикТок“.

Loading...

Таа стави алуминиумска фолија на работната површина, ја вклучи камерата и чекаше. Мачката скокна и сакаше да застане на елементот, но штом ја допре фолијата, таа се отфрли назад.

Урнебесната снимка собра 71 милион прегледи. Погледнете подолу.

 

@georgie_reneeWasn’t disappointed 😂 #catsoftiktok #foryou #foryourpage #fyp♬ Spongebob – Dante9k