Жена тврди дека пуши марихуана за да биде подобра мајка: Луѓето се во шок!

Сподели со своите пријатели

Кејтлин Фладагер (27) е мајка на две деца и редовно пуши марихуана, за која тврди дека „и помага да биде подобар родител“.

Loading...

Меѓутоа, кога оваа канаѓанка го објавила тоа на социјалните мрежи, пристигнале илјадници коментари во кои луѓето ја осудуваат за нејзините постапки.

 

 

Во Канада, употребата на марихуана е легализирана, но повеќето луѓе сепак сметаат дека постапките на оваа мајка се неодговорни.

Корисниците на социјалните мрежи ја опишаа како „мајка без мозок“ и „лоша мајка“, но Кејтлин наскоро одговори на нивните коментари:

– Знаев дека критиките, скептицизмот и прашањата ќе ме поздрават. ⁣ Но, во мојот случај, сето тоа вреди, ако можев да покажам барем на една личност малку полесен и поприроден начин за решавање на проблеми со менталното здравје – напиша Кејтлин.

Loading...

 

 

Таа додаде дека сака да ја сруши предрасудата дека „пушењето трева“ е исклучиво лоша навика.

Сепак, повеќето луѓе кои ги виделе нејзините коментари биле шокирани од изборот на оваа мајка и веруваат дека нејзиното однесување може лошо да влијае на децата што ги воспитува и одгледува.

– Се надевам дека ќе дојде време кога тие нема да ме погледнат со чудо и да ме осудат за пушење трева. Прифаќам груби коментари, шеги и клевети. Благодарение на плевелот, пијам помалку алкохол – рекла Кејтлин.

 

Loading...

 

Забременила со момче од средно училиште кога имала 18 години, а парот сега има две деца, Адријана и Џек.

Кејтлин истакна дека марихуаната всушност и помагала да стане подобра мајка на своите деца.

– Никогаш немав доволно трпеливост за моите деца. Тревата ме прави порелаксирана и одморна. Јас користам антидепресиви – изјавува оваа Канаѓанка.

Што мислите за постапките на оваа мајка?

 


Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *