Жена од кумановско село претепана од поранешниот сопруг

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишна жена од кумановско село била физички нападната од својот поранешен сопруг.

Loading...

– На 23.01.2024 во 15.20 часот во СВР Куманово, 35- годишна жена од кумановско село пријавила дека на 19.01.2024 била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг И.П., информираат од Секторот за внатрешни работи.

Оттаму додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи