Жена го фатила својот сопруг како гледа по*но филмови: Кога видела кој глуми во нив побарала помош од експерт

Сподели со своите пријатели

Осцилациите во бракот се сосема нормална работа.

Loading...

И, понекогаш откривате дека на вашиот сопружник му се допаѓа нешто што ви е чудно.

Или премногу чудно.

 

 

Една жена доживеала непријатно искуство кога открила дека нејзиниот сопруг тајно гледал разголени фотографии од познати личности.

Прво, не и пречело, бидејќи прифатила дека мажите гледаат порнографија, но потоа тој започнал да гледа порно филмови со тинејџерки и млади девојки.

Loading...

Станува збор за девојчиња на возраст од 18 или 19 години.

Иако е легално, тоа е чудно и прилично непријатно за оваа жена, бидејќи тој има 56 години и е татко на две ќерки.

Кога ќе се пожали таа, тој се лутел, сепак, тогаш таа не знаела како да го прифати тоа и да го спаси бракот, па побарала совет од експертот Деидре Сандерс.

 

 

Порнографијата обично маскира подлабока несреќа

– Тој с елути затоа што му е непријатно. Како и секоја зависност, порнографијата обично маскира подлабока несреќа и недостаток на самодоверба, но тој мора да се соочи со реалноста на неговиот проблем. Пронајдете тивок момент да му кажете дека не сте задоволни што гледа порно филмови и дека, наместо тоа, тој треба да се фокусира на вашиот брак. Ако чувствува дека вашиот сексуален живот е проблем, започнете со тоа, и одговори Деидре.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *