Жена е тешко повредена кај железничкиот премин близу с. Ваксинце

Сподели со своите пријатели

Триесет и едногодишна жителка од Албанија Е.П,  рано наутро, поточно во 3.15 часот се здобила со тешки телесни повреди откако со ПМВ марка Форд, удрила во бетонска куќарка на железничкиот премин кај с. Ваксинце, општина Липково, по што автомобилот се одбил и удрил во светлосен сигнален уред.

Loading...

Повредената е пренесена во Општа болница Куманово, а оттука поради сериозноста на повредите е префрлена на скопските клиники.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.