Земјотрес во северна Италија, се затресе и Хрватска

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 4,5 степени попладенво ја погоди северна Италија.

Loading...

Потресот се почувствувал и во Хрватска, од Истра до Задар.

Епицентарот на земјотресот бил 22 километри од Верона.

Наскоро следуваат повеќе детали.

Сашко Димевски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *