Земјотрес во програма во живо: Турскиот водител остана смирен (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала се случи во 4:08 часот по локално време (02:08 часот по наше време) во западна Турција во близина на градот Дузча, на околу 210 километри источно од најголемиот турски град Истанбул.

Loading...

На социјалните мрежи се споделуваат снимки од силниот земјотрес, а меѓу нив е и онаа каде водителк го фати оваа катастрофа во програма во живо.

За среќа, тој успеа да ја задржи ладнокрвноста и да остане професионален.

Да потсетиме, според последните податоци бројот на повредени е зголемен на 46, а евидентирана е и огромна материјална штета.

По силниот земјотрес регистрирани се вкупно 74 последователни потреси.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Петмина Палестинци загинаа во смртоносни инциденти