Земјотрес со јачина од 5,8 степени во Кина

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди јужниот дел на Ксинџијанг во Кина, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Земјотресот бил на длабочина од 33 километри, соопшти EMSC.

Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета.