Земјотрес регистриран во Турција

Сподели со своите пријатели

Силен земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Турција.

Loading...

Според податоците на EMSC, земјотресот се случил во 10:22 часот во близина на Кахраманмарас.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 7 километри.

Се уште нема извештаи за штети.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Нигериската војска случајно уби 85 свои цивили