Земјотрес од 5,5 степени го погоди Еквадор

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди градот Мачала во Еквадор, соопшти денеска Американскиот геолошки институт.

Loading...

Епицентарот на земјотресот бил на длабочина од нешто повеќе од 60 километри, јавува Ројтерс.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Еве зошто Америка нема да го нападне Иран - еден генерал го победи Пентагон