Земјотрес од 5,4 степени ја погоди Алјаска

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,4 степени според Рихтеровата скала е регистриран во близина на јужна Алјаска, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Првично, јачината на земјотресот беше утврдена на 5,2 степени, а беше на длабочина од 55 километри, пренесува Ројтерс.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Израелската војска уништила стан на палестински затвореник, има и повредени