Земјотрес ноќеска регистриран во Струга

Сподели со своите пријатели

По земјотресите кои вчераво текот на денот беа почувствувани во Охрид и Ресен, од кои едниот со јачина од 3,7 степени по Рихтер, а другиот со 2,8 степени по Рихтер, уште еден потрес во текот на ноќта ја здрма Македонија.

Земјотрес имало во Струга, а бил почувствуван од Албанија. Потресот бил со јачина од 2,4 степени по Рихтер.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.