Земјотрес го погоди Филипини

Сподели со своите пријатели

Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди островот Минданао на Филипините, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).

Loading...

Земјотресот, на вториот по големина остров на Филипините, бил на длабочина од 26 километри, соопшти EMSC, пренесе Ројтерс.

Засега нема информации за жртви или материјална штета.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Тројца полицајци ранети во напад на бомбаш самоубиец во Индонезија