Здружението на армиски и полициски ветерани од Куманово положи цвеќе за загинатите кај Вејце

Сподели со своите пријатели

Здружението на армиски и полициски ветерани од Куманово положија цвеќе за загинатите во масакрот кај Вејце.

Loading...

По повод 20 години од масакрот кај Вејце, претставници на Здружението на армиски и полициски ветерани од активен и резервен состав на Куманово – ЗАПВАРС во име на Општина Куманово положија цвеќе и одадоа почит на паднатите херои, припадници на специјалните единици на МВР и АРМ кои го дадоа својот живот бранејќи ја нашата татковина Македонија, објави на социјалните мрежи кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски.

 

 

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *