Затвореник од Старо Нагоричане пронајден починат во кумановскиот затвор

Сподели со своите пријатели

Педесет и осумгодишен затвореник од Старо Нагоричане бил пронајден починат во кумановскиот затвор.

Loading...

– На 19.06.2021 во 02.45 часот во Полициска Станица Крива Паланка е пријавено дека во Затвор „Кшање“, во отвореното одделение, бил пронајден починат затвореникот М.Ј.(58) од селото Старо Нагоричане, кумановско, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По насока на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *