05.11.2019 14:00

Застрашувачки сцени од Русија: Ветер го однесе покривот на трговски центар (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Исплашени купувачи едвај извлекле жива глава кога покрив од трговски центар во Ленинск Кузњецки одлетал поради силниот ветер.

Еден го минувачите ја снимил бурата и како покривот лета во небо.

loading...

Насекаде околу се растуриле делови од контрукцијата, а притоа се уништени и многу автомобили.

За среќа нема повредени, а локалните служби притоа имаа полни раце работа за да се расчисти теренот.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments