05.08.2019 10:48

Заспал под дрво, па одеднаш добил неочекувано друштво (ВИДЕО)


Иако гепардите се диви животни, некои од нив се однесуваат како миленици. Една од таквите е Еден, дружељубива женка гепард која сака и луѓе и животни.

Долф Волкер ја запознал Еден додека волонтирал во Африка во 2014 година.

loading...

Во попчетокот многу време минувале заедно, но кога се вратил следната година, нивното пријателство станало нераскинливо.

Долф еден ден одлучил да се одмори под омиленото дрво на Еден, а таа дошла до него и започнала да го гали.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments