Засилени полициски патроли на патарината кај Куманово

Сподели со своите пријатели

Засилени полициски патроли утринава има на патарината Романовце на автопатот Куманово-Скопје, јави известувачот на МИА од терен.

Loading...

Од МВР за МИА соопштија дека работат согласно оперативниот план по повод чествувањето на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Состојбата на терен е мирна.

Изминатите денови на социјалните мрежи имаше повик до граѓаните да ја блокираат патарината.

МИА


ПРОЧИТАЈТЕ И:  ЖРК Куманово утре го пречекува Ѓорче Петров