Запознајте го фраерот кој стана Мистер на светот за 2016 година (галерија)

Сподели со своите пријатели

Индискиот актер и модел Рохит Канделвал победи на изборот за Мистер на светот за 2016 година во борба со уште 46 финалисти од целиот свет.

За него семејството и пријателите велат е дека е скромно момче.  По 12 дена интерјвуа и ригорозни физички предизвици, младото момче од Индија се изборило да ја понесе титулата „најпосакуван“.

Својата кариера ја започнал така што се борел и за најмалите улоги во телевизиските серии, додека кончено не се приајвил за изборот на мистер на светот.

mr-world_004_820_mrworld-tv1 mrstory-647_072016113108 Rohit-Khandelwal1 Rohit-Khandelwal2 City 48200962.cms Rohit-Toabh_(13) Rohit-Khandelwal-6

Loading...

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”400″ height=”650″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.