Запознајте ги трап изведувачите од Double G Mafia од Куманово (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Христијан и Давид од Куманово се членови на трап дуото Double G Mafia кои полека се пробиваат на музичката сцена во градот.

Loading...

Творат на кумановски дијалект, па сметаат дека тоа е причината што досега не направиле поголем успех, оти луѓето надвор од Куманово послабо го разбираат дијалектот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PrettyGod (@pretty_goddgm)

 

За почетоците велат дека биле скромни, но денес имаат свое студио каде сами творат.

Кои се Double G Mafia и што има да кажат за трап музиката во Куманово и Македонија може да слушнете во продолжение, а во меѓувреме нивната музика можете да ја слушнете на нивниот Јутуб канал (ТУКА).

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пет пожари изминатото деноноќие во куманвско

 

Loading...

Никола Ивановски