Започна целосна реконструкција на Соколански парк (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Денеска започна целосна реконструкција на паркот Соколана во Куманово, инфорираше градоначалникот Максим Димитриевски.

Loading...

 

 

Паркот треба да добие нови патеки и нова камен-тепих подлога, нови рабници, канделабри, клупи и корпи за отпадоци.

 

 

Loading...

При реконструкцијата ќе се изгради и нова фонтана.

– Во втората фаза од проектот ќе следува изградба на нови спортско-рекреативни содржини и игралишта, информира Димитриевски.

 

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Нова убедлива победа за ЖРК Куманово: Падна и Шампион