15.04.2019 01:54

Заигра на 96 години и собра над 9 милиони прегледи (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Познатиот американски уметник, Тод ГУдмен, ислустратор и сликар, на својата фејсбук страница додал видео на кое се гледа некога баба стара 96 години како игра.

– Не постои ништо во мојот живот на што сум повеќе горд од оваа 96-годишно девојче, оваа танц машина, мојата баба. Таа е мојата инспирација, моја мотивација, моја душа и срце, стои во описот на снимката.

loading...

There is nothing in my life that I’m more proud of than the fact that this amazing 96 years young dancing machine is my Nana. She is my inspiration, my motivation, my spirit and soul. Instagram: @the.dancing.nana…#dancingnana #tushpush #dancinggrandma #dance #dancer #life @ecohen125 @deenagoodmandruck @handsup5…Grandkids' Art: www.tgarts.com and reVibe Boulder

Публикувахте от Todd Goodman Arts в Неделя, 31 март 2019 г.

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments