Захарова го сними Лавров: Не е во болница, седи покрај мене (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Западните медиуми објавија лажна вест дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров е примен во болница, тврди Марија Захарова.

Loading...

„Седам со Сергеј Викторович (Лавров) во Индонезија и ги читаме вестите. Не им веруваме на нашите очи: се чини дека е во болница. Се разбира, тоа е лажна вест без преседан“, напиша портпаролката на Руското Министерство за надворешни работи Марија Захарова.

Претходно западните медиуми објавија дека рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров е хоспитализиран по пристигнувањето на самитот на Г20 на Бали.

 


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Блинкен: Не ја охрабруваме Украина да напаѓа руска територија